Hírek
2019. Január 16. 11:15, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Éveken keresztül vett fel jogosulatlanul családi pótlékot egy szerb férfi Szegeden
Vádat emelt az ügyészség egy szerb férfi ellen, aki három Szerbiában lakó gyereke után több mint öt éven keresztül vett föl jogosulatlanul családi pótlékot
– tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t. A magyar állampolgársággal is rendelkező férfit nagyobb vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolják.
A vádirat szerint a férfi Szegedre, a Magyar Államkincstár Csongrád Megyei Igazgatóságához nyújtott be 2011-ben kérelmet a három gyermeke után járó családi pótlék megállapítása érdekében. A férfi ekkor és évente megismételt kérelmeiben azt állította, hogy életvitelszerűen Szegeden él. A vádlottnak 2017 tavaszáig több mint 3 millió forint családi pótlékot folyósítottak.
A családok támogatásáról szóló törvény hatálya kiterjed a Magyarország területén élő személyekre. A vádlott azonban nem élt szegedi lakcímén, és más magyarországi lakóhellyel sem rendelkezett, életvitelszerűen Szerbiában tartózkodott, így a családi pótlékra nem volt jogosult, a valótlan kérelmek benyújtásával tévedésbe ejtette a magyar hatóságokat - tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
