Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2020. Február 15. 12:36, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Európában is van már halálos áldozata a koronavírusnak

Európában is van már halálos áldozata a koronavírusnak

Meghalt az első koronavírussal fertőzött ember Európában. A 80 éves kínai turista egy párizsi kórházban, tüdőgyulladásban hunyt el - jelentette be Agnes Buzyn francia egészségügyi miniszter szombaton.

Az idős férfi a járvány gócpontjából, a kínai Hupej tartományból származott, és február elején vitték be a Bichat-kórház intenzív osztályára. Több napig válságos állapotban volt.

A férfi lányát is kórházban ápolják Covid-19-fertőzéssel - ahogyan a járványt elnevezték -, de élete nincs veszélyben, és hamarosan elbocsáthatják - közölte a miniszter.

Franciaországban a pénteki adatok szerint eddig 11-en betegedtek meg a járványban, hárman közülük már felgyógyultak, és elengedték őket a kórházból.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát