Hírek
2018. Május 03. 18:20, csütörtök |
Életmód
Forrás: feol.hu
Emlőszűrés – Fehérváron és a szűrőkamionban
A székesfehérvári szakrendelésre várják mammográfiai vizsgálatra a Székesfehérváron élő, szűrésre hívott hölgyeket.
A mobil szűrőkamionban Dunaújvárosban, majd Kulcson várják a szakemberek a meghívóval rendelkezőket.
A mammográfiás szűrőállomás a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Radiológiai Szakrendelésén, Székesfehérváron, a Hunyadi utcában működik. Ide várják május 3-tól egész hónapban Székesfehérvárról azokat a hölgyeket mammográfiás vizsgálatra, akik meghívó levelet kaptak.
A rendelési idő: hétfő, péntek 7:30-13:00-ig kedd, szerda és csütörtök: 7:30-17:00-ig. A meghívó levélen szereplő időpont az alábbi telefonszámon módosítható: 06-20/387-7996
A mobil szűrőkamionban május 7-ig Dunaújvárosban, majd május 10-14. között Kulcson várják a szakemberek a meghívóval rendelkező hölgyeket. A rendelési idő: hétfőtől péntekig, 9-15.30 között . A mobil emlőszűrő kamion telefonszáma: 06-20/456-4256
Kérjük, éljenek a lehetőséggel! Ne feledjék: az időben felfedezett mellrák gyógyítható!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.
2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód
Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása
Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.
2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.
