Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2019. Augusztus 08. 15:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Elkészültek az önkormányzati választások hirdetményei

Elkészültek az önkormányzati választások hirdetményei

Elkészültek a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint a nemzetiségi önkormányzati képviselők október 13-i választásának hirdetményei, amiket jövő hét elején helyeznek ki a helyi választási irodák.

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) két különböző hirdetményt készített: az egyik a helyi, a másik a nemzetiségi önkormányzati választás kiírásáról tájékoztatja a választókat. A nemzetiszínű motívummal ellátott hirdetmények 50x70 centiméter méretűek, 130 ezret gyártottak belőlük.

A hirdetmény tartalmazza egyebek mellett a választás napját, azt, hogy szavazni reggel hattól este hét óráig lehet. A plakát felsorolja a választói névjegyzékkel és az ajánlással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Olvasható rajta például, hogy a magyarországi lakcímmel rendelkező választópolgárok a névjegyzékbe történő felvételükről, valamint a szavazás helyéről és idejéről értesítőt kapnak. A névjegyzék a helyi választási irodában (polgármesteri hivatalban) tekinthető meg. A választójoggal rendelkező választópolgár szeptember 9-éig ajánlóíven ajánlhat jelöltet, és egy ember több jelöltet is ajánlhat.

A hirdetmény tájékoztatást ad arról, hogy az önkormányzati választáson a választópolgár személyesen szavazhat az értesítőn feltüntetett szavazóhelyiségben, a mozgásukban korlátozottak mozgóurnát kérhetnek. Aki 2019. június 26-ig tartózkodási helyet létesített, és annak érvényessége legalább a szavazás napjáig tart, október 9-ig átjelentkezhet, és a tartózkodási helyén szavazhat.

A nemzetiségi önkormányzati képviselők választásának kiírásáról szóló hirdetmény szintén tartalmazza a névjegyzékkel, ajánlással és szavazással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. A hirdetmény tájékoztatja a választókat arról, hogy a nemzetiségi névjegyzékben az a választópolgár szerepel, aki kérte nemzetiségi névjegyzékbe vételét. Ezt szeptember 27-ig lehet benyújtani, az érintettek a nemzetiségi névjegyzékbe történt felvételükről is értesítőt kapnak. A nemzetiségi névjegyzékben szereplő választópolgár szeptember 10-ig ajánlhat listát, egy választópolgár akár többet is. Szavazni a nemzetiségi választáson személyesen, az értesítőn feltüntetett szavazóhelyiségben lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja