Hírek
2021. Március 25. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek a nőt, akinek gondatlansága miatt megégett a gyermeke
A Miskolci Törvényszék tárgyalás mellőzésével pénzbüntetést szabott ki arra a nőre, akinek gondatlansága miatt súlyos égési sérüléseket szenvedett gyermeke - közölte a bíróság szerdán az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a vádlott a családjával - köztük hatéves kisfiával - él együtt egy borsod megyei településen. A lakásban 2020 áprilisában - vacsorakészítés közben - magára hagyta két gyermekét. A hatéves kisfiú megtalálta az asztalon lévő öngyújtót, amellyel meggyújtotta a szobában kiteregetett ruhákat.
Az égő ruhadarabokról a tűz átterjedt a ruházatára, ami szintén lángra kapott. Az asszony csak akkor észlelte a történteket, amikor a gyermek kiabálni kezdett. Ekkor a nő beszaladt a szobába, eloltotta a tüzet és segítséget hívott, miközben folyamatosan vízzel hűtötte fia megégett testét.
A gyermek a felsőtestén, a végtagjain, a nyakán és az arcán, összességében a testének csaknem 60 százalékán másod- és harmadfokú életveszélyes égési sérüléseket szenvedett.
A bíróság a vádlottal szemben életveszélyt okozó, gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt 300 ezer forint pénzbüntetést szabott ki. Enyhítő körülmény volt, hogy a nő beismerte a bűncselekmény elkövetését.
A bíróság végzése jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
