Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2017. Szeptember 06. 06:37, szerda | Helyi
Forrás: fehervarhangja.hu

Elindult a jelentkezés - negyedik alkalommal keresik Fehérvár Hangját

Elindult a jelentkezés - negyedik alkalommal keresik Fehérvár Hangját

Elindult a jelentkezés a Fehérvár Hangja versenyre: negyedszer keresik a Fejér megyében élő, vagy itt tanuló legtehetségesebb énekest.

A verseny fődíja a rangos „Fehérvár Hangja” cím, amelyet a nyertes viselhet, aki egyéb értékes ajándékok mellett a Fehérvár Travel jóvoltából partnerével Párizsba is elutazhat.

  • Székesfehérvár 2017-ben is meghirdeti a 2011 óta kétévente megrendezett Fehérvár Hangja tehetségkutató versenyt, amellyel a város már háromszor sikeresen szólította meg a Fehérváron és a megyében élő jó hangú fiatalokat.

A szervezők célja, hogy a tehetséges énekeseknek bemutatkozási lehetőséget teremtsenek – de a verseny ennél sokkal többet is jelent, hiszen a felkészülés során a versenyzőkkel folyamatosan szakemberek foglalkoznak: a hangjuk, előadásmódjuk mellett színpadi megjelenésük, kommunikációjuk fejlesztésében is segítik őket.

  • Az egykori versenyzők közül többen is komoly sikereket értek el; saját zenekaraikkal váltak ismertté, országos tehetségkutatókban bizonyítottak, valamint rendszeres fellépői a város és a megye rendezvényeinek.


A zenei versenyre azok a fiatalok jelentkezhetnek, akik 2017. október 8-ig betöltötték 14. életévüket, de a 29. életévüket még nem; Fejér megyei lakcímmel rendelkeznek, vagy a 2017/18-as tanévben Fejér megyei oktatási intézmény nappali vagy levelező tagozatán tanulói vagy hallgatói jogviszonyuk van.

A jelentkezési határidő 2017. október 8. A részvételhez szükséges minden tudnivaló és az online jelentkezési lap a www.fehervarhangja.hu honlapon és a www.facebook.com/fehervarhangja címen érhető el.

A zsűri ezúttal is neves ítészekből áll: a zsűri elnöke Pásztor Anna, az Anna and the Barbies zenekar vezetője, a versenyzőknek rajta kívül Magán Olivért, a Peet Project billentyűsét, Fehér Adrienn énekesnőt, színésznőt és Vörös Tamás jazz-zenészt kell meggyőzniük tehetségükről.

A 2015-ös válogatón is sok fiatal jelent meg.


A megmérettetés ezúttal is három fordulóból — válogatóból, elődöntőből és döntőből – áll majd. Októberben a Petőfi Kultúrtanszéken még zenei kíséret nélkül kell bizonyítaniuk a fiatal énekeseknek pop, rock, jazz vagy musical műfajban.

A novemberi második fordulóba már csak 24 versenyző juthat tovább, hogy az Alba Plaza színpadán, közönség előtt mutassa meg tehetségét. A Fehérvár Hangja döntőjét – a 12 legjobb énekes részvételével – december 9-én rendezik meg a Vörösmarty Színházban, látványos show keretében. A döntőbe jutott versenyzőket a felkészülés során szakemberek segítik abban, hogy a legtöbbet hozzák ki magukból dalválasztás, színpadi jelenlét és színpadi mozgás terén.

A verseny szervezője és lebonyolítója aFehérvári Programszervező Kft.,nyereményutat pedig a Fehérvár Travel Kft. biztosítja: a fődíj ugyanis egy két főre szóló élménydús utazás a fények városába, Párizsba.

A több hónapon át tartó versenyről minden információ megtalálható a Fehérvár Hangja hivatalos honlapján és Facebook-oldalán.

További információk:

Varga Andrea
Fehérvári Programszervező Kft.
Székesfehérvár, III. Béla király tér 1. (Művészetek Háza)
Telefon: 06-70/ 514-0485
E-mail:info@fehervarhangja.hu
Honlap: www.fehervarhangja.hu
Facebook: www.facebook.com/fehervarhangja

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód

Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik

A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.

2025. Július 03. 16:43, csütörtök | PR

Időjósból időutazó: Németh Lajos a Szigetvári Várban kalandozott ,Vitézzé avatták

A Szigetvári Zrínyi Vár falai között barangolt a népszerű meteorológus Zrínyi Miklós nyomában. Hiteles, szórakoztató élményeken keresztül mutatta be elődjeink történelmi örökségét!