Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2017. November 03. 16:34, péntek | Belföld
Forrás: 24.hu

Elcsalt ötmillió dollár adományt a Vöröskereszt

Elcsalt ötmillió dollár adományt a Vöröskereszt

A Nemzetközi Vöröskereszt pénteken elismerte, hogy a csalás és a korrupció miatt ötmillió dollár, átszámítva 1.3 milliárd forint segélynek nyoma veszett a nyugat-afrikai Ebola-járvány idején.

Az Ebola 2014 és 2016 között legkevesebb tízezer halálos áldozatot követelt, főként Libériában, Sierra Leonében és Guineában pusztított.

A Vöröskereszt genfi központja akkor összesen 100 millió dollárt utalt át a szervezet regionális egyesületeinek a megfertőzöttek megsegítéséért és a járvány megállításáért.

Csakhogy, mint most kiderült, Libériában 2.7 milliárd dollárt nyúltak le az áruk túlértékelésével, az irreálisan magas fizetésekkel és a nem létező munkások kifizetésével. Sierra Leonében a Vöröskereszt stábja egy helyi bankkal együttműködve kétmillió dollárt tett zsebre, míg Guineában körülbelül egymillió dollárnak veszett nyoma fiktív számlák miatt.

A Vöröskereszt mélyen sajnálja a történeket, és szigorúbb gazdasági szabályzatot vezet be. Mint mondták, az adományozók pénzének elcsalása minden segélyszervezet rémálma.

24.hu

Címkék: ebola, vöröskereszt

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal