Hírek
2017. November 03. 16:34, péntek |
Belföld
Forrás: 24.hu
Elcsalt ötmillió dollár adományt a Vöröskereszt
A Nemzetközi Vöröskereszt pénteken elismerte, hogy a csalás és a korrupció miatt ötmillió dollár, átszámítva 1.3 milliárd forint segélynek nyoma veszett a nyugat-afrikai Ebola-járvány idején.

Az Ebola 2014 és 2016 között legkevesebb tízezer halálos áldozatot követelt, főként Libériában, Sierra Leonében és Guineában pusztított.
A Vöröskereszt genfi központja akkor összesen 100 millió dollárt utalt át a szervezet regionális egyesületeinek a megfertőzöttek megsegítéséért és a járvány megállításáért.
Csakhogy, mint most kiderült, Libériában 2.7 milliárd dollárt nyúltak le az áruk túlértékelésével, az irreálisan magas fizetésekkel és a nem létező munkások kifizetésével. Sierra Leonében a Vöröskereszt stábja egy helyi bankkal együttműködve kétmillió dollárt tett zsebre, míg Guineában körülbelül egymillió dollárnak veszett nyoma fiktív számlák miatt.
A Vöröskereszt mélyen sajnálja a történeket, és szigorúbb gazdasági szabályzatot vezet be. Mint mondták, az adományozók pénzének elcsalása minden segélyszervezet rémálma.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
