Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2018. Augusztus 07. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Együtt mentettek életet a rendőrök és egy szabadidős mentős Újbudán

Együtt mentettek életet a rendőrök és egy szabadidős mentős Újbudán

Az újbudai rendőrök és egy szabadidős mentős élesztett újra egy nőt hétfőn délben Budapesten.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. kerületi Rendőrkapitányságának járőrei augusztus 6-án 12 óra 17 perckor Budapesten a Fehérvári úti vásárcsarnok bejárata előtt arra lettek figyelmesek, hogy egy idős nő erősen köhög.

A 64 éves asszony evés közben félrenyelt, majd fulladni kezdett. A rendőrök Heimlich fogást alkalmaztak, de a nőnek leállt a légzése, illetve a keringése, ezért elkezdték az újraélesztését. Ezt egy arra járó szabadidős mentős is észrevette, és a segítségükre sietett. A járőrök és a mentős közös erővel életben tartották az asszonyt a mentők kiérkezéséig, akik stabilizálták és kórházba szállították.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére