Hírek
2019. Október 15. 09:45, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mti
Dunai hajóbaleset kapcsán egy másik hajó felelősségét is vizsgálják
Egy másik szállodahajó, a Viking Idun kapitányának és személyzetének felelősségét is vizsgálja a rendőrség a Hableány sétahajó májusi tragédiája kapcsán
– közölte Pál Adrián, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
A balesetben érintett Viking Sigyn után a helyszínre érkező másik szállodahajó vezetőjének és legénységének felelősségét segítségnyújtás elmulasztása miatt vizsgálják, de külön eljárásban a balesettől.
Pál Adrián kérdésre válaszolva elmondta: a Viking Sigyn esetében is vizsgálták a legénység felelősségét, de ezt csak a tragédia időpontjában egyértelműen a vezetőfülkében tartózkodó ukrán kapitány esetében állapították meg.
A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A Hableányon 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét koreai turistát sikerült kimenteni, 27 áldozat holttestét megtalálták a hatóságok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
