Városlista
2026. május 10, vasárnap - Ármin

Hírek

2011. November 29. 08:04, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Döntenek az alapkamatról

Döntenek az alapkamatról

Kamatdöntő ülést tart kedden a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, az elemzők kamatemelést várnak.

A múlt héten még az elemzők többsége a kamat tartását prognosztizálta, pénteken azonban Moody's Investors Service megvonta Magyarországtól a befektetési ajánlású adósbesorolást, amivel jelentősen erősödtek a kamatemelési várakozások. Londoni elemzők fél százalékpontos MNB-kamatemelést várnak kedden, de egyes citybeli jóslatok drasztikusabb, 2,00 százalékpontig terjedő egyszeri szigorítást sem zárnak ki, jóllehet nem ez az alapeseti előrejelzés.

A Reuters által megkérdezett elemzők közül heten 50 bázispontos kamatemelést várnak, négyen-négyen 25, illetve 50 bázispontra tippeltek, egy elemző viszont 200 bázispontnyi emelést jósolt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld

A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik

A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.

2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat

Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.