Hírek
2019. Február 08. 19:13, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csökkent a légi utasforgalom bővülési üteme, de rekord magas volt a gépek kihasználtsága tavaly
A 2017-es évhez képest tavaly némileg csökkent a légi utasforgalom bővülési üteme, de a járatok kihasználtsága rekord szintre nőtt
– olvasható a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményében. Az adatok szerint az értékesített utaskilométerben mért teljesítmény 6,5 százalékkal haladta meg a 2017-es szintet, szemben az egy évvel korábbi növekedési ütemmel, amikor 8 százalékkal bővült a szektor.
Az IATA azonban optimizmusának adott hangot, mivel a járatok kihasználtsága rekord szintre, 81,9 százalékra emelkedett. A legjobban Észak-Amerikában töltötték a járatokat (82,5 százalék), Európában az átlagos kihasználtság 81 százalék volt.
Alexandre de Juniac, az IATA elnök-vezérigazgatója az adatokat kommentálva azt közölte: idénre is hasonló mértékű növekedést várnak. A Brexit folyamata és az Egyesült Államok, illetve Kína közötti kereskedelmi viszony megromlása azonban jelentős bizonytalanságokat hordoz.
A szervezet az éves áruforgalomban tavaly 3,5 százalékos növekedést mutatott ki, míg 2017-ben 9,7 százalékos növekedést produkált a szektor. Ezért Alexandre de Juniac azt javasolta, hogy a légi árufuvarozók koncentráljanak azokra a területekre, amelyekben jók: így az e-kereskedelemre, illetve az idő- és hőmérséklet-kritikus szállítmányok célba juttatására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
