Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2018. November 17. 13:05, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csökkent a csecsemőhalandóság az elmúlt három évben

Csökkent a csecsemőhalandóság az elmúlt három évben

Mintegy 30 százalékkal csökkent a csecsemőhalandóság Magyarországon az elmúlt három évben, ami annak köszönhető, hogy a koraszülöttek túlélési esélyei jelentősen javultak

- mondta Kocsis István, a budapesti Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika egyetemi docense szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Az orvos a koraszülöttek világnapján elmondta, koraszülöttnek az számít, aki a 37. hét előtt jön világra; az életképesség határa a 23-24. héten van.

Az utóbbiakat - ők körülbelül 500 grammal születnek - 50 százalék eséllyel mentik meg szövődmény nélkül - tette hozzá.

Magyarországon nagyjából 9 százalék körül van a koraszülés aránya, s a cél, hogy ezt a nyugat-európai szintre szorítsák vissza. Ausztriában 1-2 százalékkal jobb ez a mutató - mondta.

Elhangzott az is, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán 6-7 ezer csecsemő jön világra egy évben, vagyis a legtöbb Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük