Hírek
2021. November 20. 17:05, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Bakondi: jelentősen növekszik a migrációs nyomás
Jelentősen növekszik a magyar határra nehezedő migrációs nyomás - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 csatorna péntek esti műsorában.
Bakondi György elmondta: ebben az évben mostanáig már több mint 107 ezer illegális migránst és több mint 1100 embercsempészt fogtak el. Ezzel együtt nem csak számokban, hanem szervezettségben, az erőszakos fellépésben is érzékelhető a migrációs nyomás fokozódása - tette hozzá.
A főtanácsadó kiemelte: kerítés, műszaki akadályrendszer nélkül nem lehet szembeszállni ilyen fenyegetéssel.
Bakondi György reményét fejezte ki, hogy a lengyel helyzet nyomán az Európai Unió egy új migrációs politika mentén indul majd el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
