Hírek
2022. Július 15. 16:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Bakondi: akár nagyobb migrációs nyomás is lehet, mint 2015-ben
A prognózisok szerint akár nagyobb migrációs nyomás is érheti Európát, mint 2015-ben - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
Bakondi György szerint, ha nem sikerül az ENSZ koordinációjával a kibocsájtó országokba eljuttatni az ukrajnai háború miatt kieső élelmiszer-szállítmányokat, akkor tömegek kényszerülnek arra, hogy elhagyják országukat.
Az illegális bevándorlás ezért "tartósan velünk maradó", az emberek alapvető biztonságát, mindennapjait érintő problémát jelent - mondta.
A főtanácsadót kérdezték arról a csütörtöki, több szerb városban tartott rendőrségi razziáról is, amely során nagy mennyiségű fegyvert, lőszert és szúró eszközöket foglaltak le a migránsoktól.
Az, hogy ezek a bandák erőszakkal, fegyverrel is fellépnek, azt jelzi, "mindenre elszántak", a biztonsági fenyegetés elérte a kritikus határt - közölte Bakondi György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
2026. Február 04. 16:00, szerda | Belföld
NAV: az Adótraffipax rovatból tájékozódni lehet, hogy hol és milyen típusú ellenőrzések várhatók
2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború
Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést
