Hírek
2018. Július 31. 07:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Bajba jutott magyar kirándulókat mentettek meg a román hegyi mentők
Hegyi-, illetve barlangi mentők segítségére szorult hétfőn Romániában két bajba jutott magyar turista, akik egy sziklán rekedtek a Krivádiai-szurdokban.
A Hunyad megyei hegyi mentőszolgálat arról tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget, hogy egy 55 éves férfi és 15 éves lánya megfelelő felszerelés nélkül indult el a szurdok egy nehezen megközelíthető részét megnézni, és két vízesés között a hirtelen megáradó víz elől menekültek fel egy sziklára, amelyről már nem tudtak lejönni. Szerencséjükre volt mobilhálózati lefedettség és így segítséget tudtak kérni. A mentőalakulatok kötelek és mentőmellények segítségével hozták le őket a szikláról.
A Krivádiai-szurdokot csak vízben haladva lehet megközelíteni, és a patak szintje normális esetben is helyenként meghaladja az egy métert. A patak hirtelen megduzzadását valószínűleg egy, a hegy magasabb régióiban hirtelen lezúduló zápor okozta, a szurdokban viszont az áradás pillanatában sütött a nap - közölte a mentőszolgálat.
A Fogarasi havasokban egy másik magyar állampolgárságú, 67 éves férfi segítségére sietett a Brassó megyei csendőrség. A férfi jobb lábán sérült meg és képtelen volt folytatni útját a völgy felé. A férfit a nagyvisti menedékháztól a hegyi csendőrök hozták le a szombatfalvi őrházhoz, ahol átvette őt a SMURD rohammentő szolgálat, és Fogaras városba vitte - tájékoztatta az Agerprest a csendőrségi szóvivő.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
