Városlista
2026. május 10, vasárnap - Ármin

Hírek

2018. Június 30. 07:07, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó:pixabay

Az uniós lakosok több mint egyharmada nem nyaralt 2016-ban

Az uniós lakosok több mint egyharmada nem nyaralt 2016-ban

Az Európai Unió lakosságának több mint egyharmada nem utazott el nyaralni 2016-ban; az otthon maradók csaknem fele pénzügyi okokra hivatkozott

- közölte a tavalyelőtti adatokat összesítő jelentésében az unió luxembourgi központú statisztikai hivatala pénteken.

Az Eurostat felmérése szerint az EU lakosságának 37,9 százaléka nem utazott sehová a vizsgált időszakban. Ennek okaként 47,8 százalékuk pénzügyi, 19,5 százalékuk egészségügyi, 13,3 százalékuk családi okokra hivatkozott és 20,2 százalékuk nem kívánt egyáltalán utazást tenni. Turisztikai célú utazás elmaradása legfőbb akadályaként a pénzügyi problémákat említette minden korosztály, kivéve a 65 év felettieket, ahol az egészségügyi okok voltak a leggyakrabban említett akadályok.

A jelentés kiemelte, hogy a pénzügyi korlátokat legtöbben Görögországban (a lakosság 75 százaléka), Portugáliában (a lakosság 66 százaléka) és Horvátországban (a lakosság 62 százaléka) jelölte meg utazásuk elmaradásának legfőbb okaként. Az utazás iránti érdeklődés hiánya legnagyobb mértékben, 60 százalékban Svédország lakosságára volt jellemző, őket Szlovákia (57 százalék), Portugália (53 százalék), majd Belgium (44 százalék) és Ausztria (38 százalék) követte. Egészségügyi problémákra legtöbben Németországban (39 százalék) és Csehországban (40 százalék) hivatkoztak. Munkára, vagy tanulmányi kötelezettségekre legtöbben Portugáliában (31 százalék), Belgiumban, Németországban és Ausztriában (mindhárom országban 25 százalék) hivatkoztak.

Az uniós lakosság 62 százaléka legalább egyszer tett turisztikai célú utazást. A lakosság ötven százaléka legalább egy éjszakát is magában foglaló belföldi utazást tett és közel egyharmada legalább egyszer külföldre utazott - közölték.

A statisztikai hivatal adatai szerint a magyarok 48,8 százaléka nem utazott sehová 2016-ban. Ennek indokaként 46,4 százalékban pénzügyi nehézségeket, 22,1 százalékban egészségügyi, 3,5 százalékban családi okokat és egyéb kötelezettségvállalásokat jelöltek meg. Az otthon maradók 15,2 százaléka munkára, vagy tanulásra hivatkozott és 2,9 százaléka nem kívánt semmilyen utazást tenni.

Címkék: nyaralás, unió

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld

Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni

A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek

2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld

Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója

2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások

Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.