Hírek
2024. Február 19. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Az enyhe, tavaszias idő a héten is folytatódik
Folytatódik az enyhe, tavaszias idő a jövő héten is, az éjszakai fagyok a hét közepére megszűnnek, és a csúcshőmérséklet továbbra is jóval 10 Celsius-fok felett alakul.
Hétfőn többfelé még borult lehet az ég, de aztán ismét sok napsütés várható, majd a hét második felében újra megnő a csapadék esélye - derül ki a HungaroMet Zrt. országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn mindenütt megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, a legtöbb, szűrt napsütés a Tiszántúlon várható. Estefelé északnyugat felől már szakadozik, csökken a felhőtakaró. A csapadékzóna napközben egyre inkább délkelet felé vonul, elszórtan kell eső, zápor kialakulására számítani. A déli, majd a Dunántúlon az északnyugati szél helyenként megélénkülhet. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 4 és 14 fok között alakul, északkeleten lesz a hidegebb, míg a déli tájakon és a Fertő térségében lehet enyhébb az idő.
Kedden felhőátvonulások várhatók több-kevesebb napsütéssel, helyenként kialakulhat záporeső, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. Az északnyugati, nyugati szél sokfelé megélénkül, a Kisalföldön időnként megerősödik. A hajnali mínusz 2 és plusz 5 fokról 9-14 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Szerdán a gomoly- és fátyolfelhők mellett több-kevesebb napsütésre is lehet számítani. Néhol előfordulhat zápor, nagyobb eséllyel a keleti országrészben, de egy-egy zivatar sem kizárt. Többfelé megélénkül az északnyugati, nyugati, majd a délnyugati, déli szél. Hajnalban mínusz 3 és plusz 4, a kora délutáni órákban 8-14 fok várható.
Csütörtökön nagyrészt közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, helyenként előfordulhat eső, záporeső. Főleg a Dunántúlon sokfelé megerősödik a déli, délnyugati szél. A minimum-hőmérséklet mínusz 1 és plusz 6, a maximum 8-16 fok között valószínű, északkeleten várható a hidegebb idő.
Pénteken jobbára közepesen, illetve erősen felhős időre lehet számítani, elszórtan eleredhet az eső, zápor. A déli, délnyugati szelet sokfelé erős, időnként viharos lökések kísérik. A hajnali 3-10 fokról 10-18 fok közé emelkedik a hőmérséklet, északkeleten lesz a hidegebb.
Szombaton nagyrészt közepesen, illetve erősen felhős időre van kilátás, és szórványosan előfordulhat eső, zápor. Sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérik a déli, délnyugati szelet. A minimum-hőmérséklet 1-9, a csúcsérték 8-16 fok között várható.
Vasárnap többnyire közepesen vagy erősen felhős lehet az ég, szórványosan kialakulhat eső, záporeső. Sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérik a déli, délnyugati szelet. A hajnali 1-9 fokról 8-16 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
