Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2012. Január 30. 07:55, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Autizmus: már féléves korban felismerhető

Autizmus: már féléves korban felismerhető

Brit kutatók megállapították, hogy az autizmus jelei agyi aktivitási vizsgálatokkal már a gyerekek első életévében megfigyelhetőek.

A tudósok több mint száz csecsemőt vizsgáltak meg fél és egy, majd hároméves korukban, s megállapították, hogy szokatlan agyi aktivitást figyeltek meg azoknál, akiknél később kialakult az autizmus.

Ez a szokatlan agyi aktivitást pedig egy másik személlyel való szemkontaktusra adott válaszként figyelték meg. Mark Johnson kutatásvezető azt mondta, az eredmény azt jelzi, hogy akár 6 hónapos csecsemőknél meg lehet becsülni a jövőbeli autizmus kockázatát.

Az eredmények azért jelentősek, mert a jellegzetes autisztikus viselkedés általában kétéves kor alatt nem figyelhető meg, a határozott diagnózisra pedig ennél is későbbi időpontban van lehetőség. Ezért a mostani felismerés az első lépés lehet az autizmus lehető legkorábbi diagnózisa felé - számol be a kutatásról a BBC.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: Autizmus, kutatók, tudósok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.