Hírek
2017. Április 03. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Áprilistól elindultak az Egyszülős Központ online szolgáltatásai
Egyszülős Központ alakul az Emberi Erőforrások Minisztériumának segítségével, az intézmény online szolgáltatásai áprilistól elérhetők - közölte az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány vasárnap az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a gyermeküket egyedül nevelő szülők segítésére 500 millió forintos állami támogatással, az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány közreműködésével nyílik meg az év második felében az Egyszülős Központ, amely a szolgáltatásait az érintettek javaslatait figyelembe véve alakítja ki.
A központ áprilisban elindította online szolgáltatásait: jogi, pszichológiai tanácsadást és mediációs segítséget. Az ingyenes szolgáltatások az alapítvány honlapján keresztül (www. egyszulo.hu) érhetők el.
A közleményben emlékeztetnek arra, hogy ma Magyarországon mintegy 300 000 családból hiányzik az egyik szülő és ezek a családok több mint félmillió gyereket nevelnek. A 2005-ben létrejött alapítvány célja, hogy ezek a családok segítséget kapjanak mindennapi nehézségeik megoldásában.
A szolgáltatások indítására rendezett Kóstolj bele az Egyszülős Központba! című vasárnapi programon az alapítvány beszámolója szerint Beneda Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériuma család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára a központ létrehozásához nyújtott 500 millió forintos állami támogatásról szólva azt mondta: "Évek óta azon dolgozunk, hogy Magyarország családbarát ország legyen." Sokszínű a magyar társadalom, sokféle család létezik, és a kormányzat abban kíván segíteni, hogy létesüljön egy olyan központ, ahol a hasonló sorsú emberek megbeszélhetik gondjaikat - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
