Hírek
2016. Június 12. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére
Nékám Kristóf allergológus közlése szerint a kalcium nem jó a méh- vagy darázscsípés miatti allergiás tünetek megszüntetésére.
Az allergológus szombaton az M1 aktuális csatornán azt mondta, az egyetlen rövid távú megoldás egy adrenalint tartalmazó injekciófajta, amit bárki beadhat a saját combjában, ugyanis innen szívódik fel a legjobban a hatóanyag.
Hozzátette: az injekció a beszúrás után másodpercek alatt hat.
Közölte, a méh- vagy darázscsípés után kialakuló allergiás tüneteket hosszú távon immunterápiának nevezett injekciós kúrával lehet megszüntetni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
