Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2024. Október 11. 07:16, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Alapvetően száraz, napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel a hétvégén

Alapvetően száraz, napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel a hétvégén

Pénteken keleten lehet eső, de a hétvégén már alapvetően többórás napsütésre kell készülni fátyol- és gomolyfelhőkkel. A szél helyenként élénk lehet, a hőmérsékleti maximumok 15-20 Celsius-fok körül alakulnak - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken a tartós csapadék keleten is megszűnik, a frontális felhőzet elvonul, mögötte azonban főleg az ország keleti harmadán erőteljes marad a felhőképződés, és a déli óráktól záporok kialakulása valószínű.

Egy-két helyen az ég is megdörrenhet, míg másutt alapvetően napos idő várható gomolyfelhőkkel, érdemi csapadék nélkül. Az északnyugati, északi szelet nagy területen élénk, a Dunántúlon és északkeleten helyenként erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15-22 fok között alakul.

Szombatra virradóra inkább csak északon, északkeleten fordulhat elő elvétve szitálás, és főleg a Dunától keletre lehet pára, köd, rétegfelhőzet, amely napközben szakadozik, gomolyosodik, nyugatról fátyolfelhők is érkeznek, emellett általában többórás napsütés várható. Az északi, majd a Dunántúlon a délkeleti szél helyenként megélénkül. A hajnali 3-11 fokról 14-19 fok közé melegszik fel a levegő.

Vasárnap változóan felhős időre van kilátás, több-kevesebb napsütéssel, és inkább csak északon fordulhat elő néhol gyenge eső. Sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik a déli, délnyugati, majd az északnyugati szél. A minimum-hőmérséklet 1-10, a csúcsérték 15-22 fok között alakul, északkeleten lesz hidegebb.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt