Városlista
2025. március 12, szerda - Gergely

Hírek

2010. Február 23. 14:47, kedd | Helyi
Forrás: Székesfehérvár.hu

A Városfejlesztési Bizottság elnöke a Fő utca felújításáról

A Városfejlesztési Bizottság elnöke a Fő utca felújításáról

A város Fő utcájának rekonstrukciós tervei már készen vannak, a színház mellé tervezett interaktív szökőkutat pedig még 2007-ben kiválasztotta a szakbizottság. A Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság elnöke Szigli István s

a feketehegyszarazret.hu-n azonban "sajnálatosnak tartja, hogy a belváros felújítása tulajdonképpen csak a fő utcára vonatkozik, az ide vezető kis utcácskákra azonban nem terjed ki." mint fogalmazott: "az lenne az igazán jó megoldás, ha a belváros nagyobb részét érintené, mert különben elaprózódik a felújítás. minden értelemben bővíteni kell a belvárost: jó lenne leporolni azokat a régi elképzeléseket, melyek a zichy-liget és a belváros összekötéséről szóltak, melynek részeként az autóutat a térszint alá vinnék le, így a zöldterület eggyé válna a belvárossal. a belváros élővé tétele érdekében véleményem szerint nagyobb kedvezményt kéne adni az utcára kitelepülő üzleteknek, illetve engedni kellene a mozgóárusokat, sőt az utcazenészeket is. a belváros ugyanis nem csak, és nem elsősorban lakóhely, hanem a város kirakata".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 07. 08:10, kedd | Helyi

131 autóbuszt vásárol a MÁV

Dízelüzemű és hidrogénmeghajtású buszok beszerzésével folytatja idén a járműfiatalítási programját a MÁV-csoport - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

2025. Március 12. 09:17, szerda | PR

Hitelezés: jobb már most felkészülni a cégeknek a júliustól életbe lépő változásokra

fenntarthatósági kérdésekre kell válaszolnia a magyar cégeknek

2025. Március 12. 07:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek

Elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek - közölte a miniszterelnök kedden a közösségi oldalán.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.