Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2019. Október 03. 08:52, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A települések csaknem harmadában egyetlen polgármester indul a választáson

A települések csaknem harmadában egyetlen polgármester indul a választáson

A települések csaknem harmadában egyetlen polgármesterjelölt lesz az október 13-ai önkormányzati választáson.

Ez azt jelenti, hogy azokon a helyeken akár egyetlen érvényes szavazattal is meg lehet választani a polgármestert a következő öt évre.

Öt évet 767 olyan település volt az országban, ahol csak egy jelölt indult a polgármester-választáson. Ez az összes település 24 százaléka volt. A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint az idei voksoláson 913 ilyen település van, ami a 3177 település csaknem 29 százaléka.

A legtöbb településen - minden harmadikon - két polgármesterjelölt indul, a települések körülbelül 20 százalékában pedig három jelölt van. A települések mintegy 17 százalékában négy vagy több polgármesterjelölt indul, a legtöbb - kilenc - a szatmári Hermánszegen.

A legtöbb - 49 - egyéni listás jelölt a békési Kunágotán indul hat képviselői helyért.

Összesen 137 olyan település van, ahol - mivel a lakosok száma nem éri el a százat - két képviselőt választhatnak október 13-án, ebből 36 helyen van két jelölt. Öt évvel ezelőtt ez a szám 37 volt.

A 10 ezernél több lakosú települések közül az egyéni választókerületekben a borsodi Sajószentpéteren, a 3. számú választókerületben indulnak a legtöbben, kilencen. Az 1628 egyéni választókerületből 249-ben mindössze két jelölt indul.

A települési nemzetiségi választáson a legtöbb egy nemzetiséghez tartozó jelölt a Hajdú-Bihar megyei Püspökladányban indul, ott 25 roma jelölt verseng egymással.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést