Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2020. Április 07. 15:03, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A távfűtéses lakásban élők új korszerűsítési pályázatra számíthatnak

A távfűtéses lakásban élők új korszerűsítési pályázatra számíthatnak

Még mindig sok a korszerűtlen távfűtéses lakás Magyarországon, fejlesztésükre ezért új pályázat kiírása várható

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1-en hétfő esti műsorában.

Kaderják Péter szerint a 650 ezer távfűtéses lakásból 200 ezer lehet elavult. Az Otthon melege program múlt héten zárult támogatási fejezete 28 ezer lakás korszerűsítéséhez járulhat hozzá, a 2 milliárdos keretösszeg pedig 2,5 milliárdra nő, hogy ne kelljen kérelmet visszautasítani - közölte. Hozzátette, hogy a járványveszély miatt sem a pályázat folyósításai, sem az ahhoz kapcsolódó korszerűsítési munkák nem fognak késni.

Kaderják Péter hangsúlyozta, hogy egy teljes épületfelújítás 50-60 százalékkal is csökkentheti az energiafelhasználást. Ilyen költségeket azonban sokan nem tudnak vállalni, és a pályázati források is végesek, de a kormány a rendelkezésre álló keretet mindig a leghatékonyabban hasznosítja a pályázatokon keresztül - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére