Hírek
2023. Április 09. 08:32, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A MOL folytatja használt sütőolaj visszagyűjtő kampányát
A MOL folytatja használt sütőolaj visszagyűjtő kampányát - tudatta a társaság közleményben szombaton az MTI-vel.
Mintegy 350 MOL benzinkúton lehet zárt edénybe átöntve környezetbarát módon leadni a használt zsiradékot. Ebből a Rossi Biofuel komáromi üzemében biodízelt készítenek, amit a MOL a fenntarthatóbb gázolaj gyártásához használ, hogy csökkentse a széndioxid-kibocsátást. A vállalat körforgásos gazdaságot középpontba állító stratégiájának megfelelően a használt sütőolajból környezetre káros hulladék helyett újrahasznosított, környezetbarát termék lesz.
A visszagyűjtő kampányban az elmúlt 11 év alatt összesen 2888 tonna használt sütőolaj gyűlt össze a kutakon.
A vállalat honlapján lévő töltőállomás-keresőben, illetve az ingyenes Mol Move applikációban megtalálhatók azok a MOL-kutak, ahol az olaj 10 literes mennyiségig, más hulladékokkal, vegyszerekkel nem kevert állapotban, bármilyen tárolódobozban leadható a kútkezelő személyzetnek - közölte a társaság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
