Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2017. November 10. 13:06, péntek | Belföld
Forrás: mti

A magyarországi 4G mobilhálózat a világon a 4. leggyorsabb

A magyarországi 4G mobilhálózat a világon a 4. leggyorsabb

Magyarországon működnek a világ 4. leggyorsabb 4G mobilhálózatai, és az elérhetőség alapján is a globális top 10 között szerepelnek

- derült ki az OpenSignal 77 országot vizsgáló legfrissebb jelentéséből, amelyet a Telenor juttatott el az MTI-hez pénteken.

A mobilszolgáltatóktól független OpenSignal ingyen letölthető alkalmazásával végzett felhasználói mérések alapján Magyarországon a 4G szolgáltatásokat használók átlagosan másodpercenként 42,00 megabit (Mbps) letöltési sebességgel érhetik el az internetet. Ez csaknem 1,5 megabites javulás a tavaly novemberben mért 40,61 Mbps sebességhez, és némi visszaesés a júniusban mért 42,61 Mbps sebességhez képest.

A magyar 4G hálózatoknál világszerte csupán Szingapúrban (46,64 Mbps), Dél-Koreában (45,85 Mbps) és Norvégiában (42,03 Mbps) gyorsabb a negyedik generációs mobilinternet. Az előző, júniusi jelentésben még a 3. helyen szerepelt Magyarország, most Norvégia előzte meg minimális különbséggel.

Jelentősen emelkedett a 4G-s szolgáltatások elérhetősége Magyarországon: a mobilhálózatra kapcsolódó eszközök idejük 86,44 százalékában férnek hozzá a szolgáltatáshoz, ezzel a 6. helyen áll a globális listán közvetlenül az Egyesült Államok után. Az első négy helyen Dél-Korea, Japán, Norvégia és Hong Kong áll. Tavaly novemberben még 79,77 százalékkal a 12. helyet érte el Magyarország, az idén júniusban pedig az elérhetőség alapján csak a 9. helyen állt Magyarország 83,59 százalékos hozzáféréssel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.