Hírek
2018. Január 20. 16:02, szombat |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - HIMNUSZÜNNEP A BELVÁROSBAN

Hétfőn, A Magyar Kultúra Napján 13 órától. Az Igézőnél a magyar líra gyöngyszemei, köztük a legszebb himnuszaink lesznek hallhatóak egy utcai performance keretében.
A Líra utca pedig versajándékokkal készül. Az Új Magyar Képtárban délután az irodalomtörténet iránt érdeklődőknek tart előadást dr. Szörényi László, a Rendház homlokzatán pedig ünnepi fényfestéssel tisztelegnek nemzeti Himnuszunk előtt egészen estig.
Himnuszünnep – ezzel a címmel várnak a Belvárosban minden járókelőt, érdeklődőt A Magyar Kultúra Napján, január 22-én, hétfőn 13 órától. A magyar líra gyöngyszemeit hallhatjuk majd a Fő utcán az Igézőnél, zenével elevenednek meg a versek. 14 órától Utcai versfolyam performance kezdődik a magyar költészet legszebb himnuszaiból, az Igézőben pedig irodalomtörténeti párosító játékban próbálhatjuk ki magunkat, ez lesz a Múzsák mustrája. A közönséget a délután folyamán a Líra utca versajándékai várják.
Az Új Magyar Képtárban 16.30 órakor az irodalom iránt fogékonyakat invitálják a Széchenyi-díjas dr. Szörényi László, az MTA Irodalomtudományi Intézetének egykori igazgatója előadására: Legfőbb nemzeti örökségünk a magyar költészet címmel.
17 órakor ünnepi fényfestés kezdődik a Szent István Király Múzeumnál: Himnusz a Rendház homlokzatára címmel.
A rendezvények díjtalanok, a magyar kultúra közös ünneplésére mindenkit szeretettel várnak!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.