Hírek
2021. Április 29. 08:40, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A koronavírus-törvény hatályának meghosszabbításáról tárgyal a parlament

Az Országgyűlés csütörtökön kezd tárgyalni a kormány azon javaslatáról, amely a parlament őszi ülésszakának 15. napjáig meghosszabbítaná a koronavírus-járvány elleni védekezésről szóló törvény hatályát.
A parlament aktuális ülésének negyedik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden hét törvényjavaslat általános vitája szerepel.
A képviselők egyebek mellett elmondhatják a véleményüket a járványkezelésről szóló törvény meghosszabbításáról, a kabinet indoklása alapján a fokozott védekezés fenntartására azért is szükség van, mert Európa-szerte terjednek a koronavírus új variánsai.
Az ülésnap további részében szó lesz egyes otthonteremtési állami feladatok karitatív szervezetek általi átvállalásáról, egyes vagyongazdálkodást érintő törvények módosításáról, valamint a szülői felelősséget érintő nemzetközi igazságügyi együttműködésről.
A Ház pénteken további hét javaslatról tárgyal, az ülés pedig május 3-án, hétfőn ér véget, amikor a képviselők kérdéseket és azonnali kérdéseket tehetnek fel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt