Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2015. Szeptember 04. 06:54, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A kormány bevándorlást kezelő javaslatairól szavaznak a képviselők

A kormány bevándorlást kezelő javaslatairól szavaznak a képviselők

Az Országgyűlés mai ülésén megtárgyalhatja, majd meg is szavazhatja a kormány azon javaslatát, amely egyebek mellett lehetővé tenné a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet fogalmát.

A Ház ülése reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a kabinet azon javaslatának összevont vitáját bonyolítják le, amely a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet fogalmának létrehozása mellett lehetővé tenné tranzitzónák felállítását a határon, továbbá a büntető törvénykönyv (Btk.) módosítását annak érdekében, hogy önálló büntetőjogi tényállás legyen a határzár tiltott átlépése, megrongálása, a határzárral kapcsolatos építési munka akadályozása.

A parlament szintén ma fogadhatja el azt a kormánypárti javaslatot, amely egy évvel eltolja a családi kedvezmény igénybevételéhez kötött kötelező adóazonosító-használatot.

A szavazásokat követően a kormánypártok két, illegális bevándorlással kapcsolatos előterjesztéséről tárgyalnak a képviselők.

Ezek egyike új feladatokat és jogosítványokat bízna a honvédségre a határőrizetben, míg a másik arra kötelezné az Országgyűlést, hogy határozatban szólítsa fel az Európai Unió vezetőit a kontinens és polgárai védelmére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.