Hírek
2024. Augusztus 03. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány 400 millió forinttal támogatja a hajléktalanellátást
A hajléktalanellátó szervezetek készülnek a téli krízisidőszakra, és a kormány biztosítja az ehhez szükséges forrásokat
- mondta a Belügyminisztérium (BM) szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
Csizi Péter közölte: a hajléktalanellátó szervezetek nyár közepén megkezdik a felkészülést a téli időszakra, és ehhez a kormány többletforrásokat biztosít. A BM a Hajléktalanokért Közalapítványt bízta meg azoknak a pályázatoknak a lebonyolításával, amelyek segítik a hajléktalanellátó szervezetek munkáját a krízisidőszakban.
A pályázati kiírások július 31-én megjelentek, többi között a diszpécserszolgálatok, a krízisautók, eszközbeszerzések, gyógyszerek, kötszerek, egészségügyi szolgálatok támogatására - ismertette a helyettes államtitkár.
Aba Csaba, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Krisztinavárosi Hajléktalan Centrumának vezetője a sajtótájékoztatón elmondta: az intézmény diszpécserszolgálatot, krízisszolgálatot, beteg hajléktalanok egészségügyi gondozását végzi, nappali melegedőjében 60-80 embert fogad, az éjjeli menedékhelyen 40 férfit.
A krízisidőszak november 1-jén kezdődik. Ilyenkor az ország egész területéről fogadják a regionális diszpécserszolgálatok a hívásokat közterületen veszélybe került hajléktalanokról. A helyszínen ellátják, és ha lehet, éjjeli menedékhelyre viszik hajléktalant, illetve, ha ehhez nem járul hozzá, takarót, élelmet adnak neki - részletezte az intézményvezető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
