Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2012. Január 30. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét

A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét

Egy új tanulmány szerint a koffein megváltoztatja a nők ösztrogén szintjét.

Az eredményt alátámasztó vizsgálatban több, mint 250 18 és 44 év közötti nő vett részt 2005 és 2007 között. Az ázsiai és a fehér nőkre azonban más-más hatással van a koffein. A tanulmány során átlagosan 90 milligram kávét fogyasztottak egy nap, ami egy csésze kávé koffeintartalmának felel meg.

Az ösztrogén egy reproduktív hormon, melyet a petefészkek termelnek. Azoknak az ázsiai nőknek, akik átlagosan 200, vagy annál több koffeint fogyasztottak egy nap (ez két csésze koffeines kávénak felel meg), megemelkedett az ösztrogén szintjük, nem úgy mint azoknak, akik kevesebbet ittak. Azonban azok a fehér nők, akik ugyanakkora mennyiséget fogyasztottak el, valamivel alacsonyabb ösztrogénszintet produkáltak, mint társaik, akik kevesebbet ittak.

Azoknak a fekete nőknek, akik 200 vagy több milligramm koffeint ittak naponta, megemelkedett az ösztrogén szintjük, ez a különbség azonban nem volt statisztikailag szingnifikáns - mondták amerikai kutatók.

A tanulmányban részt vevő nők esetében azok, akik 200 milligram koffeint fogyasztottak, tükrözték a kutatás eredményeit. Akik azonban több mint egy csészével ittak egy nap, magasabb ösztrogénszintről számoltak be - írja a healthday.com.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.