Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2023. Június 06. 12:46, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

A királyi óriásbábokkal találkozhatunk csütörtökön a Király sori fűtőerőműben

A királyi óriásbábokkal találkozhatunk csütörtökön a Király sori fűtőerőműben

A Király sori fűtőerőműben kaptak helyet Székesfehérvár királyi óriásbábjai, melyeket testközelből ismerhetnek meg az érdeklődők június 8-án és 15-én, csütörtöki napokon 17.00 órai kezdettel.

A programon bárki kipróbálhatja a történelmi alakok mozgatását is. Regisztrálni a Tourinform Iroda weboldalán lehet.

Nem mindennapi élményt tartogat a Tourinform Iroda legújabb programja, amely egykori uralkodóink és a város ipartörténetének izgalmas találkozása lesz.

A SZÉPHŐ Zrt. Király sor 1. szám alatti fűtőerőművében helyezték el a város 23 királyi óriásbábját, melyeket a csütörtöki programon testközelből ismerhetnek meg a résztvevők. Számos érdekességet tudhatnak meg a bábok elkészítéséről, mozgatásuk kulisszatitkairól, sőt, maguk is kipróbálhatják a mozgatást. Közben megismerhetik az ipari műemlék jelentőségű erőmű épületét, a kazánokat, az irányítópultot, és sok érdekességet megtudhatnak az egykori turbinacsarnokról is.

A mintegy 1 – 1,5 óra időtartamú, vezetett program 2023. június 8-án és 15-én, csütörtöki napokon 17.00 órakor kezdődik, a találkozó a SZÉPHŐ bejárata előtt, a Király sor 1. szám alatt lesz.

A részvételi díj 1500 Ft/fő. Szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt!

szekesfehervar.hu

Címkék: óriásbáb, turizmus

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. November 05. 07:35, szerda | Bulvár

Sziget - Újra magyar kézben a fesztivál

Újra magyar kézben a Sziget. Európa egyik legnagyobb fesztiválja az eddigi menedzsmenttel és szervezői csapattal, az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a 2026-os rendezvény szervezésének.

2025. November 05. 07:34, szerda | Életmód

Az év legnagyobb teliholdja lesz látható szerdán éjjel

Szerda éjszaka földközelbe ér a novemberi telihold, majd másnap szoros közelségbe kerül a Fiastyúk csillaghalmazzal - tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló kedden az MTI-t.