Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2012. Április 03. 14:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A Facebook étkezési zavarokat okozhat

A Facebook étkezési zavarokat okozhat

A Facebookon töltött idő ártalmas az egészségre – állítja egy új tanulmány.

A kutatás szerint ugyanis a közösségi oldal használóinak 51 százaléka tudatosabban tekint saját testére, miután látja a saját magáról készül fotókat és azokat összehasonlítja barátaiéval - írja a Times of India.

„A Facebook megkönnyíti, hogy a felhasználók több időt töltsenek testük kritizálásával” - mondta Dr. Harry Brandt, a Daily Mail Intézet igazgatója. Mindez negatív testkép, s ennek következtében önbecsülés hiányához vezethet, az pedig táplálkozási zavarokhoz.

A kutatás során megkérdezettek nyolcvan százaléka legalább naponta egyszer belép a közösségi oldalra, így szinte lehetetlen elkerülni, hogy összehasonlítsák a magukról és barátaikról készült fényképeket. A megkérdezettek 44 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szeretne azonos testsúlyú lenni barátaival és 32 százalékuk mondta, hogy szomorú, amikor összehasonlítja saját fényképeit barátaiéval. A megkérdezettek 37 százaléka változtatni szeretne testalkatán.

Az eredmények azt sugallják, hogy a Facebookon töltött idő súly megszállottá teheti a felhasználókat, ami igen veszélyes egészségükre nézve.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.