Hírek
2017. December 12. 08:52, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
A DIÓTÖRŐ FEHÉRVÁRON EREDETI ÉS JAZZ VÁLTOZATBAN, EGY ESTE, KÉT ZENEKARRAL
Csajkovszkij csodálatos melódiái mindenki lelkébe elhozzák a közeledő ünnepek hangulatát.
Ezúttal azonban kicsit másként, hiszen december 19-én 18 órától az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és a Budapest Jazz Orchestra közösen, a karácsonyi klasszikust jazz zenébe csomagolva és Sosztakovics II. Jazz Szvitjével kiegészítve adja elő a ligetsori MKOSZ sportcsarnokban.
Csajkovszkij slágerré vált - éppen 125 esztendővel ezelőtt született - dallamait hallgathatjuk meg már ismert és oly nagyon kedvelt formában, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar előadásában. De amint vége egy-egy klasszikus tételnek, máris rázendít a Budapest Jazz Orchestra, s a szimfonikusokkal együtt a jazz hercege, Duke Ellington remek feldolgozásában is felcsendülnek a kedves karácsonyi melódiák.

„Új kezdeményezés az Alba Regia Szimfonikus Zenekar részéről a családi karácsonyi előadás, ilyet eddig még nem rendezünk, de az előadás - időpontja, témája és helyszíne alapján - családok, gyerekek, felnőttek, kicsik és nagyok érdeklődésére egyaránt számíthat, reméljük, hogy igény mutatkozik rá és hagyomány lesz belőle.” - mondta el ifj. Major István, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar igazgatója az előadást felvezető sajtótájékoztatón, hétfőn, a Lakeside Hotelben.
„A mesebalett zenéjéből készült kilenc tételes szvit megihlette az amerikai jazz legnagyobb alakját, Duke Ellingtont, aki Bill Strayhorn társszerzővel a „jazz nyelvére” ültette át az orosz alkotó művét. A klasszikus alkotás jellegzetességeit megtartó big band zenét komponáltak, megtartva a mű gazdag dallamvilágát, hangszerelését és játékos humorát, mely a klasszikus szimfonikus zenekarral együtt az ember fantáziáját meghaladó zenei élményt nyújtanak” – fogalmazott Kollmann Gábor, a Budapest Jazz Orchestra igazgatója.

"A tételek felváltva, mintegy ölelkezve hangzanak el s így a műfajok keveredése nemcsak kiegészíti, hanem felerősíti egymást. Az előadás második részében pedig Sosztakovics: II. Jazz Szvitje szerepel műsoron, amely a szerző egy big banddal dúsított klasszikusa.” - tette hozzá Dubóczky Gergely, az koncert karmestere.
Az előadásra a belépődíj egységesen 1500 forintba kerül, jegyek kaphatók a Fehérvári Jegyirodában, a Vörösmarty Színházban az Alba Regia Szimfonikus Zenekar új jegypénztárában hétfőtől péntekig 10 és 18 óra között valamint a www.arso.hu oldalon is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
