Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

A munkálatokat a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, illetve költségvetési források fedezik, a munkaterület-átadások még ebben a hónapban elkezdődhetnek.

Az érintett fő- és mellékúthálózati szakaszokon jellemzően a pályaszerkezet és aszfaltréteg cseréje mellett megújulnak a vízelvezető rendszerek, a forgalombiztonsági eszközök és az egyéb úttartozékok is.

A közútkezelő mintegy 31 ezer kilométer úthálózatért felel, idén 843 kilométer felújítását tervezik.
A közlemény szerint az elmúlt hónapok csapadékos, változékony és rendkívül hideg időjárása elősegítette a kátyúsodást, így idén majdnem kétszer annyi úthibát észleltek, mint a tavalyi azonos időszakban. Ezeket a Magyar Közút 80 mérnöksége minden nap javítja, az elmúlt másfél hónapban csaknem 3600 tonna aszfaltot használtak föl.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. által kezelt országos közutakon burkolathiba okozta károkat a társaság honlapjának ügyfélszolgálati oldalán lehet bejelenteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére