Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2017. Január 16. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:

5,2 millió euró értékben lopott ékszert Párizsban, elfogták Romániában

5,2 millió euró értékben lopott ékszert Párizsban, elfogták Romániában

Romániában letartóztatták egy múlt év végén elkövetett, 5,2 millió euró értékű párizsi ékszerlopás gyanúsítottját - közölte vasárnap honlapján a romániai szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).

Az ügyészek közleménye szerint a román férfi drágakőszakértőnek kiadva magát december 30-án egy drágakövekkel és ékszerekkel kereskedő svájci cég párizsi kirendeltségén kikért tanulmányozásra két csiszolatlan gyémántot és két gyémántberakású nagy értékű gyűrűt. A drágakövek tanulmányozása után közölte, hogy nem vásárolja meg ezeket, és az eladó figyelmetlenségét kihasználva egy másik, azonos kivitelezésű dobozt adott vissza, mint amiben a nagy értékű drágaköveket átvette, majd távozott.

A román férfi két szerb állampolgárral közösen tervezte el, és hajtotta végre az 5,2 millió euró értékű lopást. Az osztozkodást követően az egyik csiszolatlan gyémántot és az egyik gyűrűt tarthatta meg magának. A gyanúsított a csiszolatlan gyémántot még Romániába való visszatérése előtt eladta két izraeli állampolgárnak, a gyűrűre pedig Romániában keresett vevőt, amikor lecsaptak rá a hatóságok.

Amint a Digi24 hírtelevízió közölte a férfit hamarosan kiadják a francia hatóságoknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát