Hírek
2011. November 30. 07:28, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
50 bázisponttal emelte az alapkamatot a magyar jegybank
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 50 bázisponttal 6,5 százalékra emelte a jegybanki alapkamat mértékét, a piacon voltak ennél nagyobb kamatemelési várakozások, de meglepetést nem okozott a jegybank.
A piac most arra figyel, hogy a jegybank milyen kommentárt tesz közzé a kamatemeléssel kapcsolatban, amelyről az OrientPress Hírügynökség azonnal beszámol. A forint egyelőre nem reagált élesen a kamatdöntésre, jelenleg is 309 forintot kérnek egy euróért a bankközin.
A mai döntést megelőzően utoljára 2009 november 24.-től 2009 december 22.-ig volt 6,5 százalék az alapkamat.Simor András jegybank elnök 15 órakor tart sajtótájékoztatót.A piaci szereplőket tehát most az indoklás és a kilátások érdeklik, főként annak fényében, hogy az NGM két új alelnök személyére tett javaslatot, amellyel tovább növekedne a kormány befolyása a tanácson belül. Ez pedig ahhoz vezetne, hogy az infláció mellett az alacsonyabb kamat kérdése és a gazdaságösztönzés is helyet kapna az MNB színpadán.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
