Hírek
2014. Március 22. 07:00, szombat | Belföld
40 év szolgálati idő – Mikor lehet nyugdíjba menni?
Kell-e még a nők esetében a 40 év szolgálati idő leteltével pluszban meghatározott életkort elérni a nyugdíjba vonuláshoz? Erre a kérdésre válaszol most az onlinejogsebesz.hu szakértője. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Onlinejogsebész!
54 éves leszek decemberben és 2017-ben lenne meg a 40 év szolgálati időm. Azt szeretném kérdezni, hogy kortól függetlenül elmehetek-e 40 év szolgálati idővel nyugdíjba vagy el kell érnem egy meghatározott életkort még ehhez?
Válaszát előre is köszönöm!
2014. 03. 07.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hölgyek esetében ad a jogszabály jogosultságot 40 év szolgálati idő után teljes öregségi nyugdíjra. Amennyiben erre gondolt, ehhez nem szükséges az önre irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltése. Férfiak esetében nem elég a szolgálati idő megszerzése, szükséges a nyugdíjkorhatár betöltése is.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
www.onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
