Hírek
2013. Január 22. 09:24, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
240 milliós Corvette, milliárdos Batmobile

Hivatalosan is forgalomba került az első új Corvette, melynek sorsáról a Barrett-Jackson Scottsdale aukciós ház kalapácsa ítélkezett. Az érte járó rekord összeget jó célokra használta fel a GM. De mégsem a Vette volt az árverés sztárja.
Éppen egy hete hullott le a lepel a Corvette legújabb nemzedékéről, gazdája pedig már boldogan repeszthet a C7-es első, 0001-re végződő alvázszámmal ellátott példányával. A 450 lóerős V8-asnak nem más, mint a márka gyűjtőjeként ismert Richard Hendrick parancsolhat. Ne irigyeljük érte, a kiváltságért ugyanis busásan megfizetett. Igaz, mivel egy NASCAR-csapat tulajdonosa is, valószínűleg már hozzászokott a nagy tételű autós kiadásokhoz. A Barrett-Jackson árverésén mintegy 240 millió forintnyi dollártól vált meg a gyűjtő, hogy ő lehessen az első C7 adta élmények birtokosa. Az összeget a GM a Detroiti Művészettudományi Egyetemnek ajánlotta fel, nem titkoltan azért is, hogy a jövő tehetséges rajzolóinak képzelete négy keréken száguldhasson tovább.
Az árverés sztárja mégsem a Corvette volt, hanem az eredeti, 1966-os Batmobile, amelynek eladásánál maga a készítő, George Barris is közreműködött. A háborús hangulatban lezajlott aukciót végül 924 millió forintnyi dollárnál állította meg a kalapács, amelyhez ha a különböző járulékokat is hozzáadjuk, egymilliárdos összeg adódik. De miért is fizetett ki ennyit az arizonai autógyűjtő, Rick Champagne?
Barris jelképes egyetlen dollárért vásárolta meg a Fordtól az 1959-es Lincoln Futura koncepciót, amelyet aztán 15 ezer dollárnyi befektetéssel, 15 nap alatt változtatott az 1966-os Batman televíziós sorozat és mozifilm fontos szereplőjévé. Arról sajnos nincs információnk, hogy miként történhetett, hogy az egyébként teljes egészében Olaszországban, a Ghia műhelyében, kézzel készült tanulmányt hogyan sikerült Barrisnek jelképes summáért megkaparintania, de jó üzletet csinált, hiszen az alapot adó, hatliteres, 300 lóerős V8-assal szerelt Continental Mark II tízezer dollárba került – ez akkoriban két Cadillac vagy egy új Rolls–Royce ára volt.
Méregdrága tanulmányt ajándékba? Miért ne?
A hivatalos dokumentumokkal járó trófeáját Champagne saját elmondása szerint a ház falának lebontása után a nappaliban helyezi el.
Mit gondolnak, valóban megérte ennyit otthagyni az első Batmobile-ért?
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést