Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2017. Július 27. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Az érettségi megalapozottabb képet nyújt, mint a régi felvételik

 Az érettségi megalapozottabb képet nyújt, mint a régi felvételik

A mostani rendszerben már nem kell külön felvételi eljáráson átmenniük a diákoknak, ha felsőoktatási intézménybe szeretnének bejutni, és ez megalapozottabb képet nyújt a tudásukról, mint a régi metódus

- mondta Stéger Csilla, az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese szerda délután az M1 aktuális csatornán. Az elnökhelyettes szerint az érettségit nagyon komoly minőségbiztosítás mellett állítják össze, majd szakértő bizottságok tesztelik csoportos mintavétel segítségével.

"Tehát azt gondolom, hogy ezek az eredmények, amelyek érettségi alapúak, sokkal megalapozottabban mérik a jelentkezők tudását (...), mint például egy beszélgetés egy éppen aktuális témában egy oktatóval" - mondta.

Hozzátette, ugyanakkor a művészeti szakokon még mindig van felvételi, amely szükséges.

Kérdésre válaszolva elmondta azt is, hogy az előző rendszerben érettségizett jelentkezők eredményei középszintűnek felelnek meg, ezért - ha valaki olyan szakra szeretne bejutni, amely megköveteli - újra kell vizsgáznia emelt szinten az érintett tárgyakból.

Idén egyébként 75 éves a legidősebb felvételiző - közölte.

Címkék: érettségi, felvételi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.